Poland POL  

Sprzedaż bezpośrednia nadal rośnie!

2016.04.04 - 

W 2015 roku sprzedaż całego sektora sprzedaży bezpośredniej wyniosła 3 mld 1 mln PLN, co stanowi czteroprocentowy wzrost w stosunku do roku 2014. Liczba osób współpracujących z przedsiębiorstwami sprzedaży bezpośredniej wzrosła nieznacznie do 955 tys. Łączna liczba zamówień wyniosła ok. 36 mln, z czego 90% zostało zrealizowanych w sprzedaży indywidualnej, a 10 % w sprzedaży grupowej podczas prezentacji organizowanych na życzenie i w domach konsumentów.

Rok 2015 był kolejnym pomyślnym okresem dla branży sprzedaży bezpośredniej, przynosząc wzrost sprzedaży całego sektora o 4% do poziomu 3 mld 1 mln PLN. Wzrost sprzedaży rozłożył się na siedem kategorii produktowych, nieznacznie zmieniając ich udział w rynku w stosunku do roku poprzedniego. Od wielu lat najpopularniejszą kategorię stanowią kosmetyki z 69 procentowym udziałem. Na kolejnych pozycjach uplasowały się: suplementy diety (10%),  AGD (9%), odzież i akcesoria mody (6%), żywność i napoje (2%), telekomunikacja (2%) oraz chemia gospodarcza (1%).

W 2015 roku z firmami sprzedaży bezpośredniej współpracowało 955 tys. osób, o 5 tys. więcej niż rok wcześniej. Profil sprzedawcy nie uległ zmianie – to przede wszystkim  kobiety, które stanowią 86% ogółu sprzedawców bezpośrednich.

Wyniki ubiegłego roku stanowią kolejny dowód na to, że branża sprzedaży bezpośredniej rozwija się stabilnie, dając zajęcie, a także  szansę rozwoju zawodowego i personalnego olbrzymiej rzeszy ludzi, z których wielu ma kłopoty ze znalezieniem swojego miejsca na rynku pracy – bądź to z powodu wieku, bądź braku doświadczenia, lub ze względu na sytuację rodzinną – mówi Mirosław Luboń, dyrektor generalny PSSB. I dodaje: Cieszy również fakt, że – jak wykazują nasze badania – coraz więcej osób jest zadowolonych z kontaktów z tym kanałem dystrybucji i docenia troskę branży o przestrzeganie wysokich standardów etycznych w prowadzeniu biznesu.

 

 

 

Dodaj komentarz

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia