Poland POL  

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA ZADBA O ZDROWIE I CZYSTE POWIETRZE W TWOIM DOMU

2017.11.22 - 

W dniu 21 listopada  2017 roku w Warsaw Spire odbyła się konferencja prasowa wprowadzająca na rynek urządzenie do oczyszczania powietrza SKY Atmosphere.

Podczas wydarzenia eksperci: prof. Katarzyna Juda-Rezler, dr n. med. Piotr Dąbrowiecki przedstawili wpływ zanieczyszczenia powietrza  na zdrowie człowieka, a Stanisław Lenart, ekspert Amway zaprezentował działanie, funkcje urządzenia SKY Atmosphere.

Głównymi źródłami zanieczyszczenia powietrza są środki transportu, ogrzewanie domowe i odpady, elektrownie węglowe czy działalność przemysłowa. W Polsce wskaźnik średniego narażenia na pył PM2,5 dla roku 2016 wynosi 22 µg/m3*.  Jest  to 2,4-krotność bezpiecznego poziomu WHO. W Warszawie jest to nawet  2,6-krotność bezpiecznego poziomu WHO. Według raportu Europejskiej Agencji Środowiska około 42.5 tys. zgonów rocznie przypisywanych jest w naszym kraju wpływowi pyłu PM2,5. Zanieczyszczenie powietrza wpływa przede wszystkim na układ oddechowy, układ krążenia, a także rozwój chorób nowotworowych. Pył zawarty w powietrzu jest także przyczyną rozwoju wielu alergii. Polska należy do europejskich krajów, zajmujących czołowe miejsce na liście państw o największym zanieczyszczeniu powietrza.

Zanieczyszczenie jest czymś, z czym musimy się zmierzyć poprzez ograniczenie naszych działań, jak: ogrzewanie, zarządzanie odpadami i energią,  czy korzystanie z samochodu. Warto zacząć od monitorowania powietrza np. poprzez użycie filtra dla drobnych cząstek stałych (PM2,5 i poniżej), które należą do najbardziej szkodliwych. Firma Amway mając na uwadze rosnący poziom zanieczyszczenia powietrza wprowadza na rynek nowe urządzenie oczyszczające  powietrze: Atmosphere Sky ™.

Jak twierdzi Stanisław Lenart,  ekspert firmy Amway „Powietrze w domu może być aż pięć razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz.  Korzystając z różnych urządzeń takich jak Atmosphere Sky™ można poprawić jakość powietrza we własnym domu. Zaawansowana technologia i trójstopniowy proces filtracji pozwala kontrolować jakość powietrza w pomieszczeniach.”

System Atmpshere Sky™ może przechwytywać 99,99% cząstek w powietrza o wielkości 0,007 mikrona i redukuje ponad 300 różnych zanieczyszczeń. Czujnik cząstek umożliwia ciągłe monitorowanie jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Wentylatory zapewniają optymalne przepływy powietrza w pomieszczeniach. Przy maksymalnej prędkości 5 dostarczają  czystego powietrza (CADR) wynoszącą co najmniej 500 m3 / h – która oczyści powietrze i usuwa zapachy w pomieszczeniach do 43,2 m2. Średni pokój może zostać wyczyszczony w ponad 80% z najmniejszych cząstek zanieczyszczeń do 10 minut. Gotowanie czy zapachy zwierząt domowych, a także dym papierosowy może być zredukowany w ciągu 20 minut.

Filtracja systemu składa się z:

  • filtra wstępnego, w celu wychwytywania dużych cząstek powietrzu
  • filtra HEPA, w celu usunięcia mikroskopijnych zanieczyszczeń powietrza (PM2,5 i poniżej)
  • filtra węglowego, w celu zmniejszenia niepożądanych zapachów, takich jak tytoń, gotowanie czy woń zwierząt domowych.

System oczyszczania powietrza Atmosphere Sky ™ jest certyfikowany jako przyjazny dla alergików przez Europejskie Centrum Badań nad alergią (ECARF) oraz przez Allergy UK, potwierdzając jego zdolność do redukcji lub usuwania alergenów .

Istnieje również aplikacja towarzysząca, która umożliwia użytkownikom korzystanie ze smartfonów z systemem Android oraz IOS do sterowania urządzeniem z dowolnego miejsca. Cena sugerowana urządzenia wynosi 7,672 zł.

[Not a valid template]

Dodaj komentarz

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia