Poland POL  

Milind Pant nowym CEO Amway

2018.10.15 - 

Milind Pant obejmie stanowisko Chief Executive Officer (CEO) Amway, największej na świecie firmy sprzedaży bezpośredniej. Zmiana nastąpi 2 stycznia 2019 roku. Milind Pant zajmie także miejsce w zarządzie przedsiębiorstwa. Jest to nowe stanowisko w Amway, firmie prowadzonej przez rodziny DeVos i Van Andel od 1959 roku.

Milind wnosi do firmy duże doświadczenie i entuzjazm, co będzie sprzyjało ciągłemu rozwojowi Amwaypowiedział Steve Van Andel, Amway Chairman.Jesteśmy przekonani, że posłuzą temu jego umiejętności przywódcze i duże doświadczenie w zakresie budowania wzrostu oraz wprowadzania transformacji. Będziemy rozwijać Amway w zakresie wzmacniania Przedsiębiorców współpracujących z firmą. Zamierzemy także nadal wychodzić naprzeciw potrzebom Klientów dzięki ekskluzywnym i innowacyjnym produktomdodał.

Milind Pant pracował wcześniej w firmie Yum! Brands, gdzie piastował stanowisko Prezydenta Pizza Hut International. Był odpowiedzialny za ponad 9 000 restauracji poza Stanami Zjednoczonymi oraz za rozwój e‐commerce i strategii cyfrowych. Jego działania spowodowały wzrost na rynkach azjatyckich, w Indiach i w Europie. Przedtem Milind spędził 14 lat w firmie Unilever na różnych stanowiskach m.in. jako Vice President of Foods regionu Afryki, Środkowego Wschodu i Turcji.

Do tej pory Amway był współprowadzony przez Van Andela, który pełnił funkcję Amway Chairman od 1995 r. oraz Douga DeVosa, który pełni funkcję Amway President od 2002 r. Van Andel i Doug DeVos będą teraz pełnić funkcję co-chairs in Board of Directors. Za całościowe zarządzanie firmą będzie odpowiedzialny Milind Pant. Amway, firma założona przez Jaya Van Andela i Richa DeVosa, pozostanie firmą rodzinną.

Rodziny Van Andel i DeVos będą z zaangażowaniem kontynowały dziedzictwo swoich przodków po to, by rozwijać przed ludźmi możliwość prowadzenia własnej działalności.powiedział Doug DeVos, Amway Chairman.Biorąc pod uwagę silne fundamenty, na jakich stoi Amway oraz jego pozycję lidera, nigdy nie byliśmy bardziej pewni przyszłości firmy i jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać Milinda w rodzinie Amwaya – dodał.

Dodaj komentarz

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia