Poland POL  

Informacje o firmie

FIRMA

Amway jest jedną z największych  w świecie firm działających w sektorze sprzedaży bezpośredniej. Firma została utworzona w 1959 roku w Ada w Stanach Zjednoczonych. Obecnie prowadzi działalność biznesową w ponad 100 państwach i terytoriach świata. W 2014 roku dochody firmy osiągnęły poziom 10,8 miliarda dolarów amerykańskich.

Amway prowadzi działalność w Europie od 1973 roku i aktualnie jest obecny na 28 rynkach europejskich. W Europie Amway zatrudnia ponad 1200 pracowników. Od października 2011 roku nadzór nad Amway w Europie, Indiach i Afryce Południowej sprawuje Samir Behl, który pełni funkcję Prezesa Regionu.

Amway Polska – przedstawicielstwo Amway Corporation, działa na Polskim rynku od 1992 roku. Biuro firmy mieści się w Warszawie, przy ul Puławskiej 366 a.

Dystrybucją produktów Amway zajmuje się ponad 3 miliony niezależnych Przedsiębiorców Amway na całym świecie; 250 000 dystrybutorów współpracuje z firmą w Europie.

Więcej informacji na stronie internetowej www.amway.pl

PRODUKTY

Amway ma w swojej ofercie ponad 450 produktów: kosmetyków, suplementów diety i środków czystościowych dla domu. Wśród produktów Amway znajdują się suplementy diety marki NUTRILITETM, kosmetyki marki ARTISTRYTM i beautycycleTM, jak również środki czystościowe dla domu marki Amway HomeTM w tym L.O.C.TM

Wszystkie produkty opracowywane są w należących do Amway laboratoriach. Co roku przez ponad 900 naukowców pracujących dla Amway prowadzonych jest pół miliona testów, których celem jest zagwarantowanie jakości i bezpieczeństwa produktów Amway. Amway jest właścicielem ponad 1000 patentów i obecnie czeka na zatwierdzenie ponad 1100 patentów.

Gwarancja satysfakcji Amway pozwala klientom na zwrócenie towarów w nielimitowanym czasie i otrzymanie zwrotu pieniędzy, nawet jeżeli produkty były przez nich używane. Zasady te wyprzedzają nawet zalecenia Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA).

Więcej informacji na stronie internetowej www.amway.pl

MOŻLIWOŚCI BIZNESOWE AMWAY

Amway oferuje możliwość prowadzenia własnego biznesu  polegającą na sprzedaży produktów firmy. Dystrybutorzy do wyboru mają szeroką gamę różnorodnych produktów; mogą również ustalać własne cele sprzedaży, zależnie od indywidualnych decyzji.

Amway wspiera współpracujących z firmą przedsiębiorców poprzez różne działania szkoleniowe oferowane przez firmę np.  Academy (Akademię Amway) w Europie. Akademia Amway została utworzona w 2009 roku. Co roku w jej ramach prowadzone są szkolenia skierowane do 250 000 dystrybutorów z Europy. Szkolenia te obejmują kursy e-learningowe, prezentacje online oraz kursy stacjonarne. Prowadzone są w 22 językach przez ponad 100 trenerów. Europejska Akademia Amway jest członkiem ECLF, stowarzyszenia zrzeszającego organizacje szkoleń korporacyjnych, które odgrywają ważną rolę w tworzeniu efektywnych systemów edukacyjnych w firmach.

Więcej informacji na stronie internetowej www.amwayacademy.com

BRANŻA

Na całym świecie, branża sprzedaży bezpośredniej generuje sprzedaż detaliczną na poziomie 183,7 miliardów dolarów amerykańskich i współpracuje z ponad 103,3 milionami dystrybutorów (WFDSA 2015).

Amway jest członkiem wielu europejskich organizacji biznesowych, m.in. Europejskiego Stowarzyszenia Biznesowego (EBA), Europejskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (Seldia), Federacji Europejskiego Marketingu Bezpośredniego i Interaktywnego (FEDMA), Europejskiego Związku Odpowiedzialnego Żywienia (ERNA), Amerykańskiej Izby Handlu przy Unii Europejskiej (AmCham EU) oraz Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA).

Co więcej, na wszystkich rynkach europejskich działają setki krajowych stowarzyszeń i organizacji, poczynając od stowarzyszeń dietetycznych, kosmetycznych, poprzez izby handlu, kończąc na stowarzyszeniach marketingowych i różnych klubach biznesowych. W Polsce Amway jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej – jedynej i niezwykle ważnej organizacji biznesowej reprezentującej tę branżę. Jest także członkiem AmCham oraz Związku Producentów “Suplementy Polska”.

SIEDZIBA I INFRASTRUKTURA

Światowa siedziba Amway obejmuje obszar ponad 300 tysięcy metrów kwadratowych i znajduje się w Ada, w stanie Michigan, w Stanach Zjednoczonych. W siedzibie  firmy mieszczą się biura, zakłady produkcyjne oraz 65 laboratoriów badawczo-rozwojowych. W laboratoriach pracuje ponad 900 naukowców, inżynierów oraz pracowników technicznych różnych specjalizacji (chemików, mikrobiologów, specjalistów ds. higieny przemysłowej, informatyków).

Firma oraz jej afiliacje są właścicielami lub sprawują kontrolę nad zakładami produkcyjnymi znajdującymi się w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Wietnamie;  nad farmami posiadającymi certyfikaty poświadczające organiczne metody uprawy roślin, które stanowią surowiec dla suplementów diety, zlokalizowane są w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Brazylii,  nad centrami dystrybucyjnymi w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Do firmy należą również centra usług na Kostaryce i w Polsce.

W kilku państwach europejskich znajdują się Centra Amway Experience oraz Centra Promocji, które przedstawiają historię Amway, Plan Sprzedaży i Marketingu, jak również marki kosmetyków, produktów dla domu oraz suplementów diety. Centra Amway Experience i Centra Promocji wyposażone są w sprzęt umożliwiający organizację dni promocji, spotkań dla grup i osób prywatnych, eventów firmowych oraz warsztatów szkoleniowych.

W Polsce Amway ma także zlokalizowane pod Krakowem centrum outsourcingowe – Amway Business Centre Europe obsługujące 31 rynków firmy w całej Europie, Indiach, Kazachstanie, Rosji i Afryce w zakresie finansów, mareketingu, IT, costumer service. Centrum zatrudnia ponad 300 pracowników obsługujących  rynki w 47 językach.

W podwarszawskim Pruszkowie zlokalizowany jest natomiast magazyn firmy (należący do siostrzanej firmy Access Business Group) obsługujący 7 rynków firmy w Europie.

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia