Poland POL  

I Ty możesz pomóc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli!

2012.04.02 - 

Amway Polska  angażuje się w pomoc Fundacji Jaśka Meli. Tym razem zachęcamy do  przekazywania 1% podatku na Fundację i zaangażowania w Ogólnopolski Program Protezowania

 – Kilka lat temu miałem wypadek, w wyniku którego straciłem część siebie – rękę i nogę. Wtedy myślałem, że straciłem więcej – sens i cel życia. Dziś wiem, że to nie ilość rąk czy nóg, decyduje
o naszej sile. Najważniejsze jest to, co mamy w głowie i w sercu. Nie ma rzeczy niemożliwych – powtarzam to sobie każdego dnia.
– Jasiek Mela, Założyciel Fundacji Poza Horyzonty. W Fundacji Poza Horyzonty zbieramy pieniądze na protezy dla osób po amputacji. Pamiętajmy jednak, że protezy to tylko narzędzie. My robimy krok dalej, dzieląc się z innymi naszą pasją i spełniając marzenia. Bo to przecież nadaje życiu sens.

Miło nam poinformować, że Amway Polska po raz kolejny zaangażował się w pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, tym samym stając się Partnerem Ogólnopolskiego Programu Protezowania (OPP). Jednym z elementów współpracy jest przekazywanie 1% podatku na rzecz młodych podopiecznych Fundacji. Zachęcamy każdego, kto jeszcze nie rozliczył swojego PIT’u: zastanów się na co przekażesz 1% swojego podatku! 1% podatku to czasem niewielka suma, dla niektórych zupełnie nieistotna. Dla osób niepełnosprawnych, po amputacjach, 1% Twojego podatku to „element protezy”, która często jest jedyną szansą na aktywne życie i pracę zawodową. Możesz pomóc i ofiarować szanse na normalne życie ludziom niepełnosprawnym.

– Ludzie niepełnosprawni codziennie zdobywają swoje bieguny, pokonując ograniczenia własnego ciała oraz bariery, które stawia im życie. Możemy temu choć w 1% zaradzić, pomagając  im
w wyznaczaniu nowych celów, sięgając razem poza horyzonty wyobraźni. Pomóżcie nam!
– Jasiek Mela, Założyciel Fundacji Poza Horyzonty.

– Moi drodzy, zwracam się do Was z gorącą prośbą. Każdy z nas do 30 kwietnia może znacząco pomóc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Wypełniając coroczny PIT, w odpowiednim miejscu należy zadeklarować chęć przekazania swojego 1% na Fundację.  Zachęccie do tej szczytnej akcji swoich partnerów biznesowych, znajomych i rodzinę! To bardzo ważne, razem jesteśmy w stanie wiele zdziałać. Każda osoba, która przekaże 1%  to dodatkowa suma, która pomoże osobom niepełnosprawnym pod opieką Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Bardzo na Was liczę! – Anna Pietrzak, Dyrektor Naczelny Amway Polska. Od 2003 r. Amway pomaga dzieciom i młodzieży na całym świecie prowadząc kampanię pod nazwą Amway ONE BY ONE™. Mam nadzieję, że również lokalnie możemy zaangażować się w tak szczytną pomoc młodym ludziom.

 Zsumujmy nasze wysiłki pod hasłem Amway!

Każdy może pomóc! Należy jedynie w odpowiednim miejscu corocznego PIT’u wpisać dane według instrukcji:

1. Każda z osób wypełniających PIT musi zaznaczyć zgodę na przetworzenie danych osobowych.

2. W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY – powinna wpisać – FUNDACJA JASKA MELI – WIOSNA

(WIOSNA jest szyfrem pozwalającym zidentyfikować osoby wpłacające). Dzięki takiej formule będziemy mogli przekonać się, jaką kwotę udało nam się zebrać na podopiecznych Fundacji, a także ile osób wzięło w akcji.

 O Ogólnopolskim Programie Protezowania

Fundacja Poza Horyzonty stworzyła Ogólnopolski Program Protezowania, aby każdemu, niepełnosprawnemu człowiekowi (w tym dzieci i młodzieży) dać szansę na normalne życie. Głównym założeniem OPP w przyszłości jest umożliwienie każdej osobie po amputacji, która się zgłosi do Fundacji, dofinansowania kosztów zakupu protezy. To wymaga oczywiście nakładów finansowych. Dzięki szerokiej pomocy ze strony wielu życzliwych osób Fundacja oferuje też  bezpłatne konsultacje, program edukacyjny, ale jest również ważnym pomostem w kontaktach ze specjalistami różnych dziedzin (chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, ortopedii dziecięcej i dorosłych, rehabilitacji, psychologii). W ramach OPP uruchomiono również forum dyskusyjne dla osób po amputacjach – zachęcające do rozmów i wymiany doświadczeń.

Obecnie Fundacja Poza Horyzonty świadczy pomoc finansową poprzez 1% podatku, zbiórki, aukcje charytatywne lub inne wydarzenia organizowane na rzecz podopiecznych.

 Globalna firma – lokalne potrzeby 

Amway jest firmą globalna, która działa lokalnie i głęboko angażuje się wspierając lokalne społeczności i odpowiadając na potrzeby ośrodków, w których się udziela.

W 2011 roku, czyli dziewiątym roku kampanii prowadzonej na rzecz dzieci pod nazwą AMWAY ONE BY ONE™, przedsiębiorcom i pracownikom firmy udało się pomóc 1,5 miliona dzieciom pokrzywdzonym przez los, przekazując na cele pomocy 25 milionów USD oraz ofiarowując im 200 000 godzin wolontarystycznych. Od 2003 roku w ramach kampanii pomoc otrzymało 9,5 miliona dzieci. Na projekty charytatywne przekazano 168 milionów USD. Pracownicy Amway oraz współpracujący
z firmą przedsiębiorcy na rzecz inicjatyw wspierających dzieci przepracowali jako wolontariusze
2,5 miliona godzin.

W Polsce Amway współdziała z Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty. Udana współpraca, rozpoczęta w 2011 r. podczas Biegu Niepodległości w Warszawie, będzie kontynuowana również na innych płaszczyznach. Firma planuje zaangażować się w organizowaną przez Fundację wyprawę
w Bieszczady oraz wspierać indywidualnie młodych podopiecznych Fundacji.

 

Dodaj komentarz

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia