Poland POL  

Dzień wolontariatu w Amway

2014.12.10 - 

Rokrocznie 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza ustanowiony przez ONZ. Z tej okazji Amway w całej Europie prowadził w tym dniu różne akcje pomocy dzieciom i ich rodzinom. W Estonii, Litwie, Łotwie i Polsce zbieraliśmy fundusze, aby kupić za nie produkty żywnościowe. W tym roku bowiem ideą przewodnia podejmowanych przez nas działań było przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci dlatego skupiliśmy się na współpracy z takimi organizacjami charytatywnymi i instytucjami, które działają w tym obszarze w różny sposób. W Estonii jest to Stowarzyszenie Wielodzietnych Rodzin, Na Liwie i Łotwie SOS Wioski Dziecięce a w Polsce szkoła dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka.

Wszyscy mieli okazję uczestniczyć w tej akcji kupując specjalnie wydany znaczek charytatywny. W sumie w czterech krajach zostało kupionych około 1300 znaczków. Za zebrane pieniądze kupiliśmy produkty żywnościowe za ponad 5 tys. zł (dla każdej z czterech organizacji) takie jak np. płatki śniadaniowe, pełnoziarniste makarony, miody, dżemy oraz w Polsce specjalne Nutridrinki dla dzieci leczonych onkologicznie w Centrum Zdrowia Dziecka. W dzień wolontariatu zorganizowaliśmy przekazanie naszych darów wspomnianym organizacjom. W Polsce uczestniczyliśmy w przedstawieniu „Kopciuszek” dla dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka. A że był to moment zbliżających się Mikołajek dzieci obdarowano też słodyczami, owocami kandyzowanymi, orzechami, kalendarzami adwentowymi. Dzieci otrzymały też specjalne puzzle Nutrilite z rysunkami owoców.

W wydarzeniu na Łotwie brał udział brązowy medalista olimpijski w siatkówce plażowej Martins Plavins – ambasador marki Nutrilite.

Temat przewodni – niedożywienie dzieci i walka ze złymi nawykami żywieniowymi dzieci pojawił się w kampanii, jaką w tym roku w ramach obchodów swego 80-lecia rozpoczęła nasza marka NUTRILITE. W Dniu Wolontariatu kontynuowaliśmy także zbieranie kolorowych odcisków dłoni w ramach akcji „ The Power of 5” („Przybij Piątkę) będącej częścią kampanii obchodów 80-lecia Nutrilite. Informowaliśmy już o tym, że każdy odcisk dłoni nie tylko służył pobiciu rekordu Guinnessa, ale także pomnażał o jednego dolara specjalny fundusz (400.000 Dolarów), jaki Amway przekaże na walkę z niedożywieniem dzieci. My dodatkowo za zebrane w Dzień Wolontariatu odciski dłoni przekazaliśmy bezpośrednio wspomnianym organizacjom 1000 euro.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w akcji, zakup znaczków i przyłożenie swej dłoni w dobrej sprawie.

Dodaj komentarz

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia