Poland POL  

Amway rozwija globalną sieć produkcyjną

2013.05.29 - 

Amway rozpoczyna budowę wartego 81 milionów dolarów ośrodka produkującego witaminy oraz suplementy diety marki NUTRILITE™ i ogłasza plany rozwoju globalnej sieci produkcyjnej,
na które przeznaczy kwotę 375 milionów dolarów.

Amway, lider sektora sprzedaży bezpośredniej, ogłosił oficjalne rozpoczęcie budowy wartego 81 milionów dolarów ośrodka produkcyjnego i magazynowego nieopodal światowej siedziby firmy
w mieście Ada, w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Liczący 97 tys. metrów kwadratowych ośrodek będzie mieścił infrastrukturę służącą do produkcji preparatów witaminowych, mineralnych
oraz suplementów diety marki NUTRILITE™, sprzedawanych wyłącznie poprzez sieć dystrybutorów Amway. Jest to kolejny element realizowanego przez firmę planu dynamicznego rozwoju globalnej sieci produkcyjnej.

„Nowy ośrodek produkcyjny to efekt ciężkiej pracy naszych dystrybutorów i pracowników” – powiedział Steve Van Andel, Przewodniczący Amway. „Dzięki ich wysiłkom rok po roku odnotowujemy rekordową sprzedaż naszych produktów. Zwiększony popyt na nie jest najważniejszym czynnikiem napędzającym rozwój firmy. Docelowo na całym świecie powstanie siedem ośrodków o łącznej wartości 375 milionów dolarów.”

W fabryce, która zostanie w pełni uruchomiona w 2015 roku, rocznie produkowanych będzie ponad 3 miliony tabletek oraz 1,3 miliarda kapsułek żelowych. W ośrodku tym wytwarzany będzie jeden z najlepiej sprzedających się suplementów diety z oferty Amway, czyli NUTRILITE™ Witamina C Plus o przedłużonym działaniu, a także NUTRILITE™ Wapń z magnezem, NUTRILITE™ B Complex Plus, NUTRILITE™ Omega-3 Complex, NUTRILITE™ Naturalny multikaroten oraz inne produkty.

„W ciągu ostatnich 79 lat Nutrilite przeszło drogę od mieszczącego się w domu w Quonset w południowej Kalifornii warsztatu produkcyjnego do najlepszej w swojej klasie organizacji zajmującej się badaniami, agrobiznesem oraz wytwarzaniem suplementów diety i preparatów witaminowych” – powiedział Jim Siewertsen, Wiceprezes ds. operacji marki Nutrilite. „Nowy ośrodek zlokalizowany w stanie Michigan otwiera następny rozdział w historii firmy.”

Sprzedaż suplementów diety w 2012 roku stanowiła 46 procent całościowej sprzedaży Amway. Alticor, firma-matka Amway, odnotowała w roku ubiegłym sprzedaż na poziomie 11,3 miliarda dolarów.

Światowy rozwój ośrodków produkcyjnych Amway

Amway planuje przeznaczyć kwotę ponad 375 milionów dolarów na inwestycje w infrastrukturę produkcyjną i rozwój R&D, w tym między innymi na budowę czterech ośrodków w Stanach Zjednoczonych, nowego ośrodka produkcyjnego w Indiach oraz dwóch ośrodków w Chinach
i Wietnamie. Cztery ośrodki zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych, w tym ośrodek na terenie stanu Michigan, którego budowa waśnie się rozpoczęła, wspierać będą markę Nutrilite. Pozostałe zakłady firmy to:

  • Wybudowana niedawno fabryka o wartości 24 milionów dolarów, wytwarzająca produkty
    w proszku, zlokalizowana nieopodal głównej siedziby firmy. Dzięki otwarciu fabryki w mieście Ada w stanie Michigan powstało 50 dodatkowych miejsc pracy.
  • Projekt Buena Park w Kalifornii o wartości 42 milionów dolarów, który obejmuje nowy ośrodek specjalizujący się w procesie granulacji oraz infrastrukturę badawczo-rozwojową, pilotażowe laboratoria i dwupiętrowy budynek biurowy.
  • Ośrodek Nutrilite Botanical Concentrate Plant, który powstaje w Quincy w stanie Waszyngton. Przetwarzane w nim będą rośliny pochodzące z pobliskiej farmy Amway Trout Lake. Wartość inwestycji to 38 milionów dolarów.

Na 2013 rok zaplanowano rozpoczęcie budowy innowacyjnego, wartego 95 milionów dolarów ośrodka produkcyjnego w Tamil Nadu w Indiach. Zakończenie budowy ma nastąpić w 2015 roku. W ubiegłym miesiącu firma ogłosiła plany związane z budową wartego 20 milionów dolarów ośrodka produkcyjnego w Wietnamie, która rozpocznie się w drugiej połowie bieżącego roku. W Chinach Amway otworzy drugi ośrodek produkcyjny w Guangzhou. Ośrodek, na którego budowę firma przeznaczyła 75 milionów dolarów, zostanie w pełni uruchomiony w 2016 roku. Za kwotę 10 milionów dolarów Amway wybuduje również ośrodek badań botanicznych w chińskim mieście Wuxi nieopodal Szanghaju. Celem ośrodka będzie integracja wiedzy naukowej stosowanej w procesie produkcyjnym suplementów diety z wielowiekowym wykorzystaniem tradycyjnych roślin rosnących w Azji.

Dodaj komentarz

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia