Poland POL  

Amway pomaga ponad 7000 pokrzywdzonym przez los dzieciom z Południowej Afryki, ofiarowując im przenośne ławki do pracy Tutudesk

2013.11.12 - 

Republika Południowej Afryki, 5 listopada 2013: Ponad 3500 uczniów z prowincji KwaZulu Natal i Eastern Cape świętowało otrzymanie ich własnych, przenośnych ławek Tutudesk, podarowanych przez Amway. W drugiej fazie kampanii Amway Tutudesk, która rozpoczęła się przekazaniem ponad trzech i pół tysiąca ławek w Gauteng, Amway rozdało ponad 7500 ławek w 2013 roku.

W tej fazie skupiono się na najbiedniejszych szkołach z Empangeni, Ulundi, Queenstown, King Williams Town i Mthathy. Amway wspiera kampanię nazwaną na cześć Arcybiskupa Emeritusa Desmonda Tutu – Tutudesk 2020, której celem jest zapewnienie przenośnych ławek 20 milionom afrykańskich dzieci przed rokiem 2020. Przenośne ławki Tutudesk zapewniają stabilną powierzchnię do pracy dla dzieci uczących się w ubogich szkołach gdzie brakuje lub też nie ma ich wcale.

“Przyszłość naszego kontynentu zależy od poziomu edukacji, którą otrzymują nasze dzieci. A bez podstawowego wyposażenia, jak np. biurek, nasi uczniowie muszą stoczyć wyjątkowo nierówną walkę. Naszym celem jest, zapewniając im to proste, efektywne rozwiązanie, zainspirowanie uczniów i umożliwienie im równego startu” powiedział Raj Parshotam, Dyrektor Generalny Amway w Republice Południowej Afryki.

Przekazanie ławek w Queenstown odbyło się pod okiem pani Thandeki Tutu-Gxashe, dyrektora centrum fundacji Desmond Tutu Tutudesk oraz najstarszej córki arcybiskupa Emeritusa Desmonda Tutu. „Ta wyjątkowo ważna współpraca oddziałów Amway w Południowej Afryce i Europie, Ministerstwa Edukacji Podstawowej oraz Fundacji Desmond Tutu Tutudesk jest najlepszym przykładem tego jak rząd, sektor prywatny oraz społeczeństwo mogą współpracować w słusznej, wspólnej sprawie. Praca wykonana podczas tego wyjątkowego programu partnerskiego w celu poprawienia i rozwinięcia podstawowej edukacji w Republice Południowej Afryki wpłynie korzystnie na życie tysięcy pokrzywdzonych przez los dzieci z naszego kraju”.

“Darowizny takie jak ta pomagają ubogim szkołom, takim jak Szkoła Podstawowa Thembelihle, zmieniać życie naszych uczniów na lepsze. Edukacja jest kluczowa dla rozwoju naszych uczniów, a dary takie jak te mają niezwykłe znaczenie w ich naukowym rozwoju” podkreśla pan Rani, dyrektor Szkoły Podstawowej Thembelihle w Queenstown.

“Nie wierzymy w zmianę, która potrwa jeden dzień. Dzięki ławkom Tutudesk wspieramy szkoły w sposób, który wpłynie korzystnie na całą karierę naukową uczniów, a zatem będzie mieć znaczący wpływ na ich przyszłość. Ławki Tutudesk od Amway są użyteczne nie tylko w klasie szkolnej, ale również w domu, umożliwiając dzieciom odrobienie na nich pracy domowej”, podsumowuje Parshotam.

Firma Amway oraz dystrybutorzy i pracownicy Amway zapewnili środki umożliwiające wsparcie ponad 7000 dzieci z Republiki Południowej Afryki w roku 2013 i będą kontynuować kampanię w 2014 roku, z następnymi siedmioma tysiącami ławek.

Globalna firma, która myśli lokalnie

Obchodząc w 2013 roku 10 rocznicę istnienia, Fundacja dla Dzieci AMWAY ONE BY ONE™ pomogła dystrybutorom i pracownikom Amway pobić kolejny rekord wspólnie docierając do 10 milionów potrzebujących dzieci. Od 2003 roku, fundacja przekazała 190 milionów dolarów na cele związane z niesieniem pomocy dzieciom, a dystrybutorzy i pracownicy Amway mają na swoim koncie ponad 2.7 miliona godzin wolontariatu.

Pragnąc przyczynić się do poprawy edukacji w naszym kraju, Amway podarowało blaty Tutudesk szkołom podstawowym w Kwa Mashu i Tembisa. Tutudesk to przenośny blat do pracy, na którym nadrukowane są różne informacje naukowe, z których mogą skorzystać uczniowie. Blat może być wykorzystywany przez ucznia zarówno w szkole, jak i w domu.

Dodaj komentarz

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia