Poland POL  

Amway Polska patronem inauguracji ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2012

2012.11.21 - 

Model biznesowy Amway nosi cechy tzw. inkubatorów przedsiębiorczości. Dlatego Amway w Europie wspiera przedsiębiorczość publikując raporty z badań, jakie wspólnie z Uniwersytetem Ludwiga Maxymiliana w Monachium oraz firmą badawczą GFK przeprowadza w wielu krajach Europy od 2008 roku. Raport Amway na temat Przedsiębiorczości w Europie jest ogłaszany podczas Światowego tygodnia Przedsiębiorczości w listopadzie ( od 12-18 listopada). Następnie jest on także prezentowany na szeregu konferencjach, spotkaniach itp.

W tym roku prezentacja Raportu zbiegła się w Polsce z rocznicą 20. lecia Amway Polska Firma postanowiła z obu tych okazji zaprezentować swój wkład w rozwój przedsiębiorczości i była współorganizatorem konferencji dedykowanej przedsiębiorczości młodych Polaków. Konferencja odbyła się 8 listopada 2012 roku w siedzibie Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan w Warszawie. Jej drugim współorganizatorem było Forum Młodych PKP Lewiatan, które zainicjowało w tym roku w Polsce międzynarodowy konkurs dla młodych przedsiębiorców o nazwie „Get in Ring” z główną nagrodą dla zwycięzcy sięgającą  1 mln. Euro. Amway Polska był patronem polskiej edycji tego konkursu, a  Anna Pietrzak, dyrektor naczelny firmy zasiadała w jego jury. Na spotkaniu w Lewiatanie  byli obecni polscy laureaci konkursu a także przedstawiciele organizacji biznesowych, Ambasady USA, mediów i nauki.

Ważnym elementem spotkania była prezentacja badań  „Raportu Amway na temat Przedsiębiorczości w  Europie 2012” , co uczynił przedstawiciel firmy GFK Polonia. Odbyła się też panelowa dyskusja na temat przedsiębiorczości młodych z udziałem m.in.  Anny Pietrzak , dyrektora naczelnego firmy.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi  „Raportu Amway na temat Przedsiębiorczości w  Europie 2012” znajdującymi się na stronie firmowej w części Newsroom.

Do chwili obecnej ukazało się ponad 30 publikacji w Polsce i ponad 400 w całej Europie na  temat Raportu Amway.

BECKGROUND na temat  Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

W ciągu jednego tygodnia ludzie na całym świecie skupiają swoją uwagę na idei przedsiębiorczości. Polska po raz piąty przyłączała się do organizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tegorocznej edycji ŚTP wzięło udział ponad 125 państw. Wachlarz  wydarzeń tworzących ŚTP jest niezwykle szeroki: od merytorycznych szkoleń i wykładów, poprzez konferencje i spotkania z przedsiębiorcami, po wystawy, przedstawienia i happeningi. Ich cel to pomoc
w odnalezieniu odpowiedzi na pytania: jak funkcjonować na rynku, jak być innowacyjnym i wyznaczać trendy, a nie tylko za nimi podążać.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości uzyskał poparcie m.in.: prezydenta Stanów Zjednoczonych – Baracka Obamy, premiera Wielkiej Brytanii – Davida Camerona, premiera Izraela – Benjamina Netanyahu, a także prezydenta Portugalii czy premiera Kanady. W Polsce patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz PARP. W klasyfikacji międzynarodowej nasz kraj plasuje się obecnie na czwartym miejscu pod względem liczby zorganizowanych wydarzeń towarzyszących ŚTP.

 

Dodaj komentarz

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia