Poland POL  

Amway partnerem inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Warszawie

2013.11.22 - 

Przyszłość przedsiębiorczości, przedsiębiorczość młodych i digitalizacja przedsiębiorstw to trzy główne tematy poruszone podczas inauguracji szóstej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce.

Gośćmi honorowymi inauguracji byli pan Wicepremier Janusz Piechociński oraz Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, pan Stephen Mull. Na ręce Wicepremiera złożony został List Młodych Przedsiębiorczych, przygotowany specjalnie na tę okazję przez Forum Młodych Lewiatan przy wsparciu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. Mamy nadzieję, że nasza analiza sytuacji młodych pracowników i pracodawców na rynku pracy, oraz proponowane przez nas ścieżki rozwiązań posłużą jako punkt wyjścia do współpracy środowisk młodzieżowych z rządem. Wychodzimy do rządzących z propozycją utworzenia grup roboczych przy ministerstwach kluczowych z punktu widzenia młodych – mówi Jakub Gontarek z Forum Młodych Lewiatan. Przyświeca nam idea „nic o nas bez nas”. Uważamy, że bez stałego zaangażowania młodzieży w dialog z pracodawcami i decydentami, trudniej będzie wypracować trwałe i korzystne dla wszystkich stron rozwiązania – dodaje Melanie Raczek z Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych.

W młodych Polakach drzemie ogromny potencjał. Jak pokazują najnowsze badania Amway 2013, aż 81 proc. Polaków do 30. roku życia prezentuje pozytywne nastawienie do przedsiębiorczości, jednak już tylko 49 proc. z nich wyobraża sobie pracę na własny rachunek. Wynika to m.in. z obawy młodych ludzi przed porażką (71 proc. badanych w grupie do 30 lat). W związku z tym niezwykle istotne jest stymulowanie młodych do zakładania własnych firm poprzez zapewnienie wsparcia ze strony odpowiednich instytucji i organizacji, np. łatwo dostępnych kredytów na rozpoczęcie własnego biznesu, ograniczenia biurokracji, czy edukacji w zakresie przedsiębiorczości – mówiła podczas pierwszego panelu dyskusyjnego pani Anna Pietrzak, dyrektor naczelny Amway Polska.

Drugi panel poświęcony był przyszłości przedsiębiorczości w e-świecie.

 

Dodaj komentarz

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia