Poland POL  

Amway dostarczy 5 milionów porcji NUTRILITE™ Little Bits™ dla niedożywionych dzieci na całym świecie

2015.10.16 - 

Warszawa, 16 października 2015r.: Z okazji Światowego Dnia Żywności firma Amway zaanonsowała swój nowy cel w walce z niedożywieniem dzieci – dostarczenie 5 milionów porcji Nutrilite™ Little Bits™ najbiedniejszym regioniom świata do końca 2016 roku. Ponad 14 000 niedożywionych dzieci otrzyma niezbędną dawkę codziennych składników odżywczych, aby mogły zdrowo rosnąć i rozwijać się.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), niedożywienie jest co roku główną przyczyną przedwczesnej śmierci ponad 3 milionów dzieci w wieku do 5 lat. Dzieci, którym udaje się przeżyć ten newralgiczny czas, w późniejszym okresie często cierpią z powodu skutków niedożywienia, takich jak zahamowanie wzrostu, słaby rozwój poznawczy i niska odporność organizmu. Niedożywienie wpływa na słabsze wyniki w nauce u dzieci, a u dorosłych często prowadzi do obniżenia potencjału zarobkowego.

Kampania Nutrilite™ Power of 5 spotkała się z dużym zainteresowaniem społecznym, w tym także ze strony Niezależnych Przedsiębiorców oraz pracowników Amway. Wiele osób mocno zaangażowało się w działania na rzecz niedożywionych dzieci. Nasz nowy cel obliguje nas do zintensyfikowania i zacieśnienia współpracy z organizacjami humanitarnymi na rzecz przekazania
Nutrilite™ Little Bits™ do jak największej liczby dzieci. Wyznaczając sobie to zadanie, firma
Amway zwiększyła liczbę dzieci oraz ich rodzin, którym chce pomóc –
mówi Jeff Terry, Światowy Menadżer ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Amway.

Nutrilite™ Little Bits™ to jednogramowa saszetka mikroskładników, przyjmowanych przez dzieci do piątego roku życia, raz dziennie, po wymieszaniu zawartości saszetki z jedzeniem. Produkt zapewnia dzieciom wszystkie kluczowe witaminy i składniki odżywcze. Zasięg kampanii Nutrilite™ Power of 5 obejmie przeszło 14.000 niedożywionych dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. Zapoczątkowana w 2014 roku akcja dotychczas zapewniła niezbędne w codziennej diecie składniki odżywcze w formie Nutrilite™ Little Bits™ tysiącom dzieci z 11 krajów.

Amway oraz kampania Nutrilite™ Power of 5 przy współpracy ze światową organizacją CARE, dystrybuuje Little Bits™ jako element programu edukacyjnego dla rodzin w zakresie prawidłowego odżywiania oraz zapewnienia im produktów odżywczych. Kampania Nutrilite™ Power of 5, Little Bits™ jest obecnie realizowana w sześciu krajach świata, docelowo do 2017 roku pomocą zostanie objętych 15 krajów.

Aby wesprzeć ten cel i dowiedzieć się więcej o Kampanii Nutrilite™ Power of 5, odwiedź stronę powerof5.nutrilite.com.

Dodaj komentarz

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia