Poland POL  

Amway bije ŚWIATOWY REKORD GUINNESSA™

2015.05.08 - 

(„Przybij Piątkę”) – służącej idei walce z niedożywieniem dzieci – powstał największy kolaż z kolorowych odcisków dłoni. Inicjowane przez firmę Amway od 2014 roku imprezy zainspirowały tysiące osób na całym świecie do przyłączenia się do tego projektu. Każdy odcisk dłoni oznaczał kwotę 1$ przekazaną przez Amway na rzecz niedożywienia dzieci.

httpvh://youtu.be/m8dAtdf0W8E

Waszyngton, dystrykt Kolumbii, maj, 2015 – Gdy Amway™ ruszył z kampanią o nazwie Nutrilite™ Power of 5, prosząc o wsparcie w walce z globalnym niedożywieniem dzieci, ponad 260 000 osób na całym świecie przyłączyło się do tego. Dzięki zorganizowanym setkom imprez i zaangażowaniu społeczności udało się pobić ŚWIATOWY REKORD GUINNESSA w zebraniu kolorowych odcisków dłoni. Każdy odcisk dłoni oznaczał kwotę 1$ przekazaną przez Amway na rzecz niedożywienia dzieci.

Amway™jako światowy lider badań, rozwoju oraz innowacji ds. żywienia, połączył ekspercką wiedzę NUTRILITE™ – marki najlepiej sprzedających się na świecie witamin i suplementów diety – ze swoją ideą pomagania ludziom w osiągnięciu lepszego standardu życia. W ubiegłym roku Amway™ rozpoczął kampanię o nazwie Nutrilite™ Power of 5, której celem jest udostępnienie dzieciom unikatowego produktu Nutrilite™ Little Bits™. Jednogramowe saszetki NUTRILITE™ Little Bits™, są pierwszym suplementem diety zawierającym 15 niezbędnych składników odżywczych, potrzebnych dla prawidłowego rozwoju dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. Produkt jest dystrybuowany obecnie w dziewięciu krajach świata przez organizacje pozarządowe dostarczające rodzinom żywność oraz edukację w zakresie prawidłowego odżywiania dzieci oraz stałą ocenę ich zdrowia. Celem Amway jest rozszerzenie ilości krajów i dzieci objętych tą pomocą.

W ramach projektu „Raise Your Hand” („Przybij Piątkę”) firma zobowiązała się do przekazania darowizny na rzecz programu niedożywienia dzieci w wysokości 1$ – za każdy kolorowy odcisk dłoni. Dlatego zorganizowała kampanię o nazwie Nutrilite Power of 5 polegającą na zebraniu podczas dziesiątek imprez na całym świecie kolorowych odcisków dłoni, co zaowocowało pobiciem rekordu Guinessa w tej kategorii oraz następnie powstaniem z zebranych odcisków dłoni gigantycznego kolażu. Akcja, co istotne przyczyniła się także do zwiększenia świadomości na temat niedożywienia dzieci na całym świecie.

Michael Empric, rzecznik ŚWIATOWEGO REKORDU GUINNESSA, potwierdził, że spośród zebranych 260 872 tysięcy odcisków dłoni, 75 200 spełnia rygorystyczne wymagania ŚWIATOWEGO REKORDU GUINNESSA i może zostać uwzględnione w oficjalnym rejestrze. To ponad dwukrotnie więcej niż poprzedni rekord, wynoszący 30 006 odcisków dłoni!

Kampania Nutrilite™ Power of 5 („Przybij Piątkę”) oraz bezpośrednie zaangażowanie ponad 260 000 osób z całego świata w naszą walkę z niedożywieniem dzieci, pokazuje jak wiele można osiągnąć motywując ludzi do działania i prosząc ich o wsparcie w słusznej sprawie – mówi Jeff Terry, Global Menager firmy Amway ds. społecznej odpowiedzialności biznesu. Angażując się w kampanię Niezależni Przedsiębiorcy współpracujący z Amway, pracownicy oraz klienci dotychczas pomogli dziesiątkom tysięcy dzieci, rodzin oraz społeczeństw na całym świecie. A to dopiero początek!” –   dodaje.

Ogłoszenie rekordu miało miejsce w Waszyngtonie, Dystrykcie Kolumbii, podczas Rady Założycieli – corocznego spotkania najlepszych Niezależnych Przedsiębiorców Amway, spośród których wiele osób zaangażowanych jest w kampanię Nutrilite™ Power of 5.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie ludzi z całego świata. Niedożywieniu można zapobiec, a imprezy w ramach akcji „Raise Your Hands („Przybij Piątkę”) zwiększają świadomość globalnego charakteru tego problemu. Mamy nadzieję na rosnące zaangażowanie ludzi w naszą kampanię, bo wspólnie możemy walczyć z niedożywieniem milionów dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy podnieśli ręce!” –  powiedział Przewodniczący Zarządu Amway, Steve van Andel.

Kolaż kolorowych odcisków dłoni przedstawiony w formie drzewa jest eksponowany w Instytut  Zdrowia Nutrilite™ w Buena Park w Kalifornii. Dzieło zostało zaprojektowane i złożone przez artystkę z Grand Rapids, Georgię Taylor. Każdy odcisk przedstawia cząstkę całej sumy zebranej w celu zapewnienia niedożywionym dzieciom niezbędnych składników odżywczych.

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera rocznie z przyczyn, którym można zapobiec. Niedożywienie jest głównym powodem 45% zgonów. Saszetka Nutrilite™ Little Bits™ zmieszana z pożywieniem i podana w ciągu dnia dziecku poniżej 5 roku życia, zapewnia dawkę wszystkich kluczowych witamin i składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Produkt został opracowany przez ekspertów Nutrilite w oparciu o zalecenia WHO dla suplementów diety przeznaczonych dla dzieci w wieku od 6 miesiąca życia do 5 lat.

Choć dobiegliśmy do mety w wyścigu o rekord świata w ramach akcji „ Raise Your Hand”, to cała kampania Nutrilite™ Power of 5 nadal rozwiją się znakomicie. Nutrilite™ LittleBits™ jest obecnie dystrybuowane w dziewięciu krajach, a liczba ta do końca 2016 roku ma wzrosnąć do 15. W marcu Amway™ zainicjował Projekt Mapowania Niedożywienia. We współpracy z Global Alliance for Improved Nutrition udostępniono cyfrową mapę oraz krajowe raporty, umożliwiające łatwy i szybki dostęp do informacji dotyczących zmieniającego się poziomu niedożywienia w krajach o niskim, średnim oraz wysokim dochodzie na jednego mieszkańca. Projekt Mapowania Niedożywienia ukazuje również problem podwójnego obciążenia tj. niedożywienia, nadwagi i otyłości. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę powerof5.nutrilite.com.

 

 

 

Dodaj komentarz

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia