Poland POL  

rss

  • rss
Informacje dla mediów, News, Uncategorized - Amway
Firma macierzysta dla Amway wygenerowała w 2012 roku sprzedaż na poziomie 11,3 miliarda USD

2013.02.07 - 

Lider branży sprzedaży bezpośredniej odnotowuje wzrost już siódmy  rok z rzędu.

 

Amway Polska, Warszawa, 7 lutego 2013 r. – Amway informuje, że w 2012 roku sprzedaż jego firmy macierzystej, Alticor na światowych rynkach osiągnęła poziom 11,3 miliarda USD. W 2011 r. poziom sprzedaży sięgnął 10,9 miliarda dolarów. Jest to siódmy z rzędu rok wzrostu firmy Amway, a zarazem dwunasty w ciągu ostatnich 13 lat.

 

Amway odnotowuje wzrost na wszystkich 10 najważniejszych rynkach

Po raz pierwszy od ponad 20 lat poziom sprzedaży wzrósł na wszystkich 10 kluczowych dla firmy Amway rynkach takich jak: Chiny, Indie, Japonia, Korea, Malezja, Rosja, Tajwan, Tajlandia, Ukraina
i Stany Zjednoczone. Firma odnotowała również dwucyfrowy wzrost sprzedaży w Kolumbii, Hong Kongu, we Włoszech, Meksyku, Rosji, Turcji i Wenezueli.

„Z zadowoleniem odnotowaliśmy kolejny rok wzrostu sprzedaży produktów Amway” – powiedział Steve Van Andel, Prezes Amway. „Odkąd sześć lat temu ogłosiliśmy strategię biznesową Wzrost poprzez innowację, niemalże podwoiliśmy wielkość naszej firmy. Nasz biznes jest co raz bardziej powiązany globalnie, z widoczną silną rolą każdego z naszych czterech regionów. Przewidujemy,
że potencjał wzrostu firmy jest w tym roku jeszcze większy niż w ubiegłym. Wciąż inwestujemy
w łańcuch dostaw, infrastrukturę produkcyjną i ośrodki naukowe tak, abyśmy mogli lepiej odpowiadać na wymagania rynkowe.  Pomagamy naszym dystrybutorom w lepszy sposób obsługiwać klientów, dostarczając im produkty w czasie i miejscu, w którym są im one potrzebne.”

„Miliony osób z całego świata poszukują czegoś więcej. Chcą możliwości biznesowych oferujących odpowiednie wynagrodzenie oraz możliwość rozwoju” – powiedział Doug DeVos, Prezydent Amway. „Od ponad 50 lat Amway daje ludziom szansę prowadzenia własnej działalności biznesowej polegającej na sprzedaży markowych i innowacyjnych produktów. Zapewniamy również naszym współpracownikom dostęp do programów szkoleniowych z zakresu sprzedaży i biznesu. Ich sukcesy są dla nas powodem do dumy, dlatego będziemy kontynuować poszukiwania nowych, skuteczniejszych sposobów wspierania milionów przedsiębiorców w ich dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych przez siebie celów.”

 

Globalne inwestycje w infrastrukturę produkcyjną oraz badania i rozwój przekraczają kwotę 335 milionów USD

Amway przeznaczy ponad 335 milionów USD na inwestycje w infrastrukturę produkcyjną oraz badania i rozwój. W planach jest budowa czterech ośrodków w Stanach Zjednoczonych, nowego ośrodka produkcyjnego w Indiach oraz dwóch ośrodków w Chinach i Wietnamie.

W 2012 roku firma poinformowała o inwestycji w wysokości 185 milionów USD, przeznaczonej na budowę czterech ośrodków przetwarzających surowce i produkujących preparaty witaminowe oraz suplementy diety marki NUTRILITE w Stanach Zjednoczonych:

  • W ciągu trzech lat w ośrodku produkującym tabletki żelowe i tradycyjne przy siedzibie głównej Amway w Ada w stanie Michigan zatrudnionych zostanie 200 nowych pracowników. Budowa, na którą przeznaczono 81 milionów USD, rozpocznie się w 2013 roku.
  • 50 nowych pracowników zostało zatrudnionych w uruchomionej w 2012 roku fabryce produkującej suplementy diety w proszku. Na inwestycję mieszczącą się w Ada w stanie Michigan przeznaczono 24 miliony USD.
  • W Buena Park w Kalifornii w 2013 roku ukończona zostanie budowa wartego 42 miliony USD ośrodka produkującego granulki i tabletki.  W ośrodku mieścić się będzie również infrastruktura badawczo-rozwojowa, laboratoria pilotażowe oraz dwupiętrowy budynek biurowy.
  • W stanie Waszyngton uruchomiony zostanie ośrodek Nutrilite Botanical Concentrate Plant,
    w którym przetwarzane będą rośliny pochodzące z pobliskiej farmy Amway Trout Lake. Wartość inwestycji to 38 milionów USD.

Na 2013 rok zaplanowano rozpoczęcie budowy wartego 95 milionów USD ośrodka produkcyjnego w Tamil Nadu w Indiach. Zakończenie inwestycji ma nastąpić w 2015 roku. Z kolei
w Chinach Amway planuje otworzyć drugi już ośrodek produkcyjny w mieście Guangzhou. Projekt wartości 75 milionów USD, zostanie uruchomiony w 2016 roku. Plany firmy obejmują również uruchomienie kolejnego ośrodka produkcyjnego w Wietnamie. O szczegółach firma poinformuje
w 2013 roku.

Rozwój Amway na rynku amerykańskim opiera się głownie na otwieraniu nowych ośrodków badawczo-rozwojowych oraz laboratoriów pilotażowych w Buena Park w Kalifornii. Znajdują się tam również główne ośrodki produkcyjne niezwykle popularnych wśród konsumentów suplementów diety marki NUTRILITE™.

Amway inwestuje także w ośrodki badawcze w Azji. Celem wartej 10 milionów USD inwestycji
w chińskim mieście Wuxi będzie integracja wiedzy naukowej stosowanej w procesie produkcyjnym suplementów diety z wielowiekową tradycją wykorzystywania roślin rosnących w regionie.
Na całym świecie w 65 laboratoriach badawczo-rozwojowych oraz związanych z zapewnieniem jakości procesów pracuje ponad 900 naukowców, inżynierów i pracowników specjalistów ds. technicznych, którzy wspierają proces produkcyjny poprzez selekcję najlepszych składników
i innowacyjne technologie.

 

Suplementy diety NUTRILITE najlepiej sprzedającą się kategorią produktów Amway

NUTRILITE to najlepiej sprzedająca się marka witamin i suplementów diety na świecie*. W 2012 roku stanowiła 46 procent całkowitej sprzedaży firmy Amway. Do produktów, które w kategorii suplementów diety generowały najwyższą sprzedaż należały NUTRILITE Proteinowa odżywka w proszku (w tym wprowadzony na rynek preparat NUTRILITE All Plant Protein), DOUBLE X™ multiwitaminowy, multimineralny suplement diety pochodzenia naturalnego oraz NUTRILITE Witamina C Plus
o przedłużonym uwalnianiu.

W ubiegłym roku produkty kosmetyczne stanowiły 26 procent całkowitej sprzedaży firmy. Marka ARTISTRY™, której twarzą jest znana aktorka Teresa Palmer, znajduje się pośród pięciu najlepiej sprzedających się marek kosmetyków prestiżowych* na świecie. W 2012 roku firma wprowadziła w Korei, Japonii i Tajlandii nową kolekcję ARTISTRY YOUTH XTEND™ i z tej okazji została sponsorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan. Amway przygotowuje się do wprowadzenia tej prestiżowej linii produktów przeciwstarzeniowych na rynki w Europie i Stanach Zjednoczonych w 2013 roku. W kategorii kosmetyków najlepiej sprzedającymi się produktami Amway są ARTISTRY Creme LuXury, wielokrotnie nagradzany ARTISTRY Intensive Intensywnie pielęgnujący piling regenerujący oraz ARTISTRY Intensive Przeciwzmarszczkowe serum ujędrniające.

Artykuły dla domu wygenerowały 22 procent całkowitej sprzedaży firmy. Najpopularniejszymi
produktami w tej kategorii okazały się oczyszczacze powietrza ATMOSPHERE™, naczynia
do gotowania marki iCook™, systemy oczyszczania wody eSpring™ oraz produkty czyszczące. Wprowadzenie w 2012 roku systemu oczyszczania wody eSpring na rynek w Chinach było największym w historii firmy debiutem rynkowym produktu. Amway przewiduje, że jego sprzedaż
w pierwszym roku osiągnie poziom 500 milionów USD. Produkty, które nie należą do kategorii suplementów diety, kosmetyków i artykułów dla domu, stanowiły w 2012 roku 6 procent całkowitej sprzedaży firmy.

 

10 lat Kampanii AMWAY ONE BY ONE™ dla poprawy warunków życia dzieci

W ciągu 10 lat funkcjonowaniaKampanii AMWAY ONE BY ONE™ dystrybutorzy i pracownicy Amway przyczynili się do poprawy warunków życia 10 milionów dzieci pokrzywdzonych przez los. Od 2003 roku w ramach globalnej kampanii na rzecz projektów związanych z niesieniem pomocy dzieciom przekazano łącznie 190 milionów USD. Pracownicy Amway oraz współpracujący z firmą przedsiębiorcy przepracowali jako wolontariusze na rzecz inicjatyw wspierających dzieci 2,7 miliona godzin.

*Źródło: Euromonitor International limited; www.euromonitor.com/amway-claims

Dodaj komentarz

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com |
Connexia