Poland POL  

rss

  • rss
Amway przekazał 3500 ławek Tutudesk dzieciom z miasteczek w Afryce Południowej

2013.03.25 - 

Na całym świecie dzieci marzą, aby zostać lekarzem, prawnikiem, policjantem lub pilotem. Również dzieci w miasteczkach okalających Johannesburg posiadają podobne aspiracje. Jednak jest im bardzo trudno spełnić te marzenia, gdyż jedną z wielu przeszkód, którym muszą stawić czoła, jest brak ławek i stołów w szkołach i w domach. Brak ławki powoduje, że dzieci muszą pisać na podłodze, która jest nierówna, a sama czynność niewygodna.

W ramach globalnej Kampanii One by One na rzecz dzieci Amway Europe i Amway South Africa zadecydowały o wsparciu Kampanii Tutudesk 2015 im. Arcybiskupa Emerytowanego Desmonda Tutu przy zakupie ławek szkolnych. Do końca 2015 roku planujemy pomóc 20 milionom dzieci z Afryki i Afryki Południowej. Przenośne ławki Tutudesk zapewniają stabilną powierzchnię do pisania; jest to szczególnie ważne w przypadku szkół z biednych regionów, które posiadają bardzo niewiele udogodnień lub nie posiadają ich wcale. Na przenośnych ławkach wyświetlane są symbole matematyczne. Ławki można zabierać ze sobą do następnej klasy lub do domu, aby odrobić pracę domową.

Od Skandynawii poprzez Portugalię i Rosję aż do Afryki Południowej, dystrybutorzy i pracownicy Amway od października 2012 roku gromadzą fundusze, aby wesprzeć tę ważną inicjatywę. Do chwili obecnej sprzedano ponad 30 tys. kubków z logo One by One. Co więcej, zyski płynące z wprowadzonej niedawno Amway Business App służą także wsparciu tego projektu.

W rezultacie 18 marca 2013 roku cztery szkoły w miastach Orange Farm, Tembisa, Daveyton i Mamelodi otrzymały pierwsze 3,5 tys. ławek Tutudesk.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten hojny dar. Nie możemy przecenić znaczenia tak podstawowego sprzętu, jakim są ławki, jeżeli chodzi o zapewnienie edukacji wszystkim naszym dzieciom” – powiedziała pani Twala, pełniąca funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej Stretfod w Orange Farm.

Badanie przeprowadzone wśród nauczycieli w 2012 roku pokazało, iż korzystanie z ławek Tutudesk przyczyniło się do poprawy pisma ręcznego dzieci aż o 69%. 77% z 426 nauczycieli potwierdziło, że dzieci są lepiej skoncentrowane i zmotywowane, co ułatwia proces nauki.

Druga część kampanii rozpocznie się w kwietniu w Eastern Cape i Kwa-Zulu Natal, gdzie przekazanych zostanie dalszych 3,5 tys. ławek Tutudesk. Celem Amway jest przekazanie minimum 100 tys. dolarów na zakup ławek Tutudesk dla szkół w miasteczkach, w których potrzeby są naprawdę przemożne.

„Dla nas to coś więcej niż tylko jednorazowa pomoc. Wierzymy, że wsparcie uczniów na tak wczesnym etapie przyniesie dalekosiężne korzyści, co przełoży się na zmianę poziomu życia tych społeczności w przyszłości” – powiedział Raj Parshotam, Dyrektor Generalny Amway South Africa podczas przekazywania ławek dzieciom.

Kampania Amway One by One na rzecz dzieci

Świętująca w 2013 roku 10. rok działalności,Kampania AMWAY ONE BY ONE™ pomogła dystrybutorom i pracownikom Amway pobić kolejny rekord i przyczyniła się do zmiany warunków życia 10 milionów dzieci w pokrzywdzonych przez los. Od 2003 roku w ramach kampanii na rzecz projektów związanych z niesieniem pomocy dzieciom w skali globalnej przekazano 190 milionów dolarów. Dystrybutorzy i pracownicy Amway ochotniczo przepracowali ponad 2,7 miliona godzin.

 

 

 

Komentarze

  • To jest maly krok ku dobru lècz widoczny widoczny dla swiata oraz ludzi w Afryce.

Dodaj komentarz

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com |
Connexia